ماتریکس چیست؟

5/5

شاید عنوان ماتریکس به گوشتون خورده باشه و براتون سوال باشه که ماتریکس چه معنی داره؟ آیا ما برده هستیم؟ اصلاً بردگی در عصر کنونی به چه معناست؟ در این مقاله در مورد برنامه ریزی ذهنی که همون ماتریکس نوین هست براتون صحبت می کنم.
یکی از تفاوت های مهم انسانهای موفق و ثروتمند و دیده شده با انسان های ناموفق فقیر و معمولی نوع رفتار و کارهایی هست که آنها انجام میدن به عنوان مثال انسان های موفق کتاب میخونن و دوره های آموزشی می بینند، و اوقات فراغت شون رو به مسابقه ورزش و کارهای مفید دیگری اختصاص میدن، اما آدم های فقیر ومعمولی و ناموفق به تماشای فیلم و تلویزیون می پردازند. یکی از دلایل بسیار مهم که روی نوع زندگی انسان ها موثر هست باورهای اونهاست که از طریق خانواده، تلویزیون سینما، مدرسه و جامعه شکل گرفته.

رندی گیج کتابی داره به نام چرا احمق بیمار و بی پول هستید و چطور می توانید باهوش سالم و پولدار شوید. کتاب جالبیه! توی این کتاب میگه من در فیلم تایتانیک که یکی از پرفروشترین فیلم هاست ۱۵۰ نکته منفی پیدا کردم که ذهن بیننده رو برنامه ریزی میکنه برای فقیر بودن. دقت کنید در واقع کمپانی های بزرگ دنیا از طریق فیلم های جذاب مغز من و شما رو برنامه ریزی میکنند برای رسیدن به اهداف خودشون بدون اینکه من و شما خبر داشته باشیم در این فیلم شما میبینید که افراد پولدار رسمی نشستند شوخی نمی کنند شادی ندارند و انگار از اون سفر بسیار گرووقیمتشون قرار نیست لذتی ببرند. در حالی که در طبقه پایین کشتی افراد بی پول بسیار شاد و در حال خوشگذرانی و رقص هستند. در جای دیگری از فیلم افراد پولدار با خرید قایق میتونن زندگی شون رو نجات بدن بدون اینکه انسانیت رو در نطر بگیرند! در حالیکه بی پول ها دعا میکنند که در آرامش بمیرند.یعنی آدم های پولدار آدمهای ناجوانمرد و قصی القلبی هستند که از پولشون فقط برای نجات زندگیشون بی رحمانه استفاده می کنند و آدمهای فقیر آدم های معنوی هستند که قرار هست آرزو داشته باشند که در آرامش بمیرند یعنی لیاقت زنده بودن در آرامش و شادی رو ندارند

در سریال های ایرانی که دیگه شاهکار باورهای منفیه و بسیار زیاد دیده میشه که افراد ثروتمند و پولدار انسانهایی خشن متکبر بدون اخلاق وتنها هستند که خانواده گرم و صمیمی ندارند و ثروت آنها از طریق قاچاق، دزدی یا اختلاس و کلاهبرداری یا هر کار خلاف دیگه ای به دست اومده و پولدارها خانواده های از هم گسیخته با فرزندان معتاد که در پارتی و فلاکت به سر می برند و دچار دردسر های مختلف می شود این فیلم ها زندگی مارو برنامه ریزی میکنه.

تقریباً در هیچ فیلمی شما نمیتونید یک خانواده ثروتمند، موفق وتاثیر گذار رو ببینید که با هم روابط صمیمانه داشته باشند و ثروت زیادی رو از طریق درست و حلال به دست بیارن و در راه پیشرفت جامعه و کشور شون از پول حلال شون استفاده کنند. این همون ماتریکسه که ذهن مارو برنامه ریزی میکنه به نفع خواسته ی یک عده ی قلیل.

دیدگاهتان را بنویسید

پاسخگوی سوالات شما هستیم
ارسال از طریق واتس‌اپ